Jak ważny jest repertuar zespołu weselnego?

Każdy z nas chce, aby jego wesele było jak najbardziej udane i można to zrozumieć, bo przecież nie jest tajemnicą, że jest to jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień w naszym życiu. Skoro tak zastanówmy się nad jednym z czynników jego wyboru. Na pewno wielu zwraca tutaj uwagę na jego repertuar, co też w większym stopniu dziwić nas nie może. Jak ważny jest w związku z tym repertuar weselny i na co zwracać uwagę, aby na takim przyjęciu zadowolony był każdy z naszych gości?

Dla starych i młodych

Jakie w związku z tym utwory powinny być grane na weselu? Na to pytanie odpowiedzieć jest zarówno prosto, jak i bardzo trudno. Przede wszystkim weźmy tutaj pod uwagę, że każdy z zespołów ma już przygotowaną listę utworów, które grywa na tego typu uroczystościach. Na całe szczęście nie musimy tutaj przeglądać długich list na wydrukowanych kartkach. Zajęłoby nam to zbyt wiele czasu. W zamian o wiele lepiej jest skorzystać ze stron internetowych takich zespołów, które znaleźć jest dziś naprawdę łatwo. Każda szanująca się kapela weselna ma dziś taką stronę, bo dzięki niej o wiele łatwiej jest dotrzeć do potencjalnych klientów. Nie ma w związku z tym nic dziwnego także i w tym, że znajduje się tam portfolio z listą utworów, które na takim przyjęciu mogą być grane. Doskonały przykład takiego portfolio znajdziecie Państwo pod linkiem http://vervaband.pl/repertuar/. Jak doskonale widać jest tam bardzo wiele piosenek. Oczywiście im będzie uch więcej, tym i możliwości są większe.

Niezwykle ważne jest natomiast to, aby w takim repertuarze znalazły się piosenki nie tylko dla jednej grupy odbiorców. Oczywiste jest bowiem to, że ludzie młodzi, którzy urodzili się w XXI wieku czy też w końcówce ubiegłego stulecia wielbią inną muzykę od tych, którzy mają po lat sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt. Ponadto weźmy tu jeszcze różne gatunki muzyki. Nie łatwo jest więc zadowolić wszystkich, a więc taki repertuar powinien być jak najszerszy i bardzo różnorodny. Wówczas istnieje spora szansa, że śpiewane przez kapelę weselną utwory zadowolą wszystkich lub przynajmniej większość gości. Akurat w Małopolsce takich zespołów nie brakuje. Zarówno zespół na wesele z Brzeska, Krakowa, Bochni, jak i wielu innych miast tego regionu, choć oczywiście nie tylko, jeśli będzie dobrze wyselekcjonowany, na pewno nas nie zawiedzie.

Muzyka i co jeszcze?

Weźmy tu również pod uwagę, że muzyka to nie wszystko. Poza tym musimy spojrzeć też i na inne czynniki. Tak więc dla gości ważna jest również gra świateł czy też inne dodatki. To wszystko wpływa bardzo korzystnie na całą oprawę artystyczną takiej uroczystości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz