Jak wybrać dobry zespół weselny?

Muzyka to jedne z najistotniejszych elementów wesela, goście najczęściej oceniają przyjęcie weselne w dwóch kategoriach: smacznego jedzenia oraz dobrej muzyki. Dlatego też każda para, która planuje własne wesele powinna w miarę wcześnie zatroszczyć się także o odpowiednią orkiestrę. Aby mieć pewność, że wybrany zespół muzyczny będzie spełniał nasze oczekiwania warto zastosować się do kilku rad:

1.Przynajmniej półtora roku wcześniej zacząć się rozglądać za zespołem. Najlepsze zespoły bardzo szybko mają zajęte terminarze. Jeśli zespół weselny ma dobrą opinię, to wiele osób chce, aby wystąpił także na ich weselu, dlatego też należy wziąć to pod uwagę i zacząć z dużym wyprzedzeniem rozglądać się za orkiestrą, która będzie serwowała muzyczne przysmaki dla naszych gości.

2.Przesłuchać demo. Obecnie większość zespołów weselnych udostępnia na swojej stronie nagrania wybranych utworów, które znajdują się w ich repertuarze. Dlatego odwiedzenie stron internetowych i przesłuchanie dostępnych tam utworów da nam obraz tego jak zespół gra i śpiewa oraz czy muzycznie i brzmieniowo odpowiada on naszym gustom. Warto przy tym zainteresować się zespołem – zespół weselny brzesko vervaband.

3.Poznać opinię na temat zespołu. Poszukując zespołu na wesele warto także zapytać znajomych o radę i poznać ich opinię na temat najlepszych ich zdaniem zespołów. Z pewnością pary młode, które organizowały wesele, będą mogły wiele w tej kwestii doradzić. Również znajomi, którzy w ostatnim czasie byli na wielu weselach na pewno mają wyrobioną opinię i mogą udzielić wielu wartościowych wskazówek. Jeśli znajomi nie potrafią wskazać dobrego ich zdaniem zespołu, albo nie znają zespołu, o którym myślą państwo młodzi mogą oni także poczytać fora internetowe oraz poszukać opinii w internecie.

4.Animacja wesela. Jeśli chcemy, aby zespół muzyczny nie tylko grał, ale także moderował wesele, czyli proponował zabawy, czy pełnił role wodzireja powinniśmy się upewnić, czy mają takie usługi w swojej ofercie. Warto też poprosić o jakieś nagranie wesela, w którym zespół brał udział. Wiele zespołów udostępnia również takie, jeśli nie całe nagrania, to przynajmniej ich części. Jeśli nie ma takiej możliwość, być może istniej szansa odwiedzenia wesela, na którym zespół będzie grał w najbliższym czasie i przyjrzenia się zza kulis, jak goście reagują na zachęty zespołu.

5.Repertuar. Jeśli państwo młodzi mają jakieś szczególne życzenia muzyczne warto, aby upewnili się, że piosenki, które chcieliby usłyszeć na własnym weselu znajdują się w repertuarze zespołu lub ewentualnie czy zespół podejmie się ich opanowania lub odtworzenia z płyt.

6.Formalności. Nim zdecydujemy się na wybór zespołu warto także zapoznać się z treścią umowy jaką proponuje zespół, aby mieć pewność na jakich warunkach zgodzą się oni zagrać na przyjęciu. Ważne, aby zwrócić uwagę na zaliczkę, na to jak długo będą grali, czy istnieje możliwość przedłużenia ich występu, jeśli goście nadal się będą bawili i za jaką cenę.