Ile kosztują hotele w Krakowie, aby noclegować w dniu koncertu?

Dla wielu Warszawa jest najpiękniejszym polskim miastem, choć wydaje się, że jest to tytuł nieco na wyrost. Na pewno w tym kontekście możemy mówić również i o Krakowie. Jeżeli weźmiemy tutaj pod uwagę starą stolicę Polski, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że w mieście tym znajdziemy mnóstwo zabytków. Jednakże to nie wszystko, bo przecież do Krakowa nie przyjeżdżają tylko i wyłącznie turyści. Co jeszcze?

Nie możemy zapomnieć też i o tym, że jest to miasto, gdzie jest mnóstwo mniejszych i większych firm. Możemy w związku z tym powiedzieć, że jest to miasto bardzo przedsiębiorcze. Skoro tak nie dziwi również i to, że na terenie tego miasta jest całe mnóstwo wszelkiego rodzaju hotelów, gdzie przedsiębiorcy i biznesmeni nie tylko mogą wynająć pokój. Poza tym nie zapominajmy także i o wszelkiego rodzaju restauracjach czy też salach konferencyjnych, które się tam znajdują i mogą przyjmować gości na konferencje czy też jakieś szkolenia. W tym wpisie chcemy skupić się na tym, co jest solą każdego hotelu, a więc pokojach hotelowych. Jakie są ich ceny na terenie Krakowa i czy są one wysokie? Za przykład weźmiemy sobie jeden z najpopularniejszych tego typu miejsc w całym mieście. Będzie to hotel na rynku w Krakowie, a dokładnie hotel Imperial.

Konkurencyjne ceny

Od czego zacząć? Należy zacząć od tego, że ceny są tutaj naprawdę konkurencyjne. Jedna noc w tym hotelu kosztuje dwieście lub trzysta złotych. Oczywiście mówimy tutaj o pokoju jednoosobowym. Czy to dużo? Z pewnością ludzie z innych miast stwierdzą, że cena wynajmu pokoju jest wysoka i zwykły Kowalski się na nią nie zdecyduje. Nie do końca jest to jednak prawda, jeżeli weźmiemy pod uwagę niezwykle komfortowe warunki, jakie znajdziemy w takich pokojach, a także samą lokalizację. Hotel ten położony jest bowiem w samym centrum, a więc nie da się ukryć, że jest to niezwykły atut, jeżeli mielibyśmy to porównać z konkurencją. Dla wielu przedsiębiorców, choć oczywiście nie tylko, bo również i turystów lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o tym, że wybierają oni ten, a nie inny hotel.

Szeroka baza noclegowa

Oczywiście nie jest powiedziane, że możemy wybierać tylko i wyłącznie pobyt w hotelu. Na terenie Krakowa baza noclegowa jest na tyle szeroka, że możliwości jest naprawdę bardzo sporo. Turyści na przykład bardzo często stawiają również na dość komfortowe pensjonaty. Inni natomiast wybierają wszelkie bursy czy hostele. Mimo wszystko zdecydowanie najlepiej wypadają tutaj hotele.