Jak ważny jest repertuar zespołu weselnego?

Każdy z nas chce, aby jego wesele było jak najbardziej udane i można to zrozumieć, bo przecież nie jest tajemnicą, że jest to jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy dzień w naszym życiu. Skoro tak zastanówmy się nad jednym z czynników jego wyboru. Na pewno wielu zwraca tutaj uwagę na jego repertuar, co też w większym stopniu dziwić nas nie może. Jak ważny jest w związku z tym repertuar weselny i na co zwracać uwagę, aby na takim przyjęciu zadowolony był każdy z naszych gości?

Dla starych i młodych

Jakie w związku z tym utwory powinny być grane na weselu? Na to pytanie odpowiedzieć jest zarówno prosto, jak i bardzo trudno. Przede wszystkim weźmy tutaj pod uwagę, że każdy z zespołów ma już przygotowaną listę utworów, które grywa na tego typu uroczystościach. Na całe szczęście nie musimy tutaj przeglądać długich list na wydrukowanych kartkach. Zajęłoby nam to zbyt wiele czasu. W zamian o wiele lepiej jest skorzystać ze stron internetowych takich zespołów, które znaleźć jest dziś naprawdę łatwo. Każda szanująca się kapela weselna ma dziś taką stronę, bo dzięki niej o wiele łatwiej jest dotrzeć do potencjalnych klientów. Nie ma w związku z tym nic dziwnego także i w tym, że znajduje się tam portfolio z listą utworów, które na takim przyjęciu mogą być grane. Doskonały przykład takiego portfolio znajdziecie Państwo pod linkiem http://vervaband.pl/repertuar/. Jak doskonale widać jest tam bardzo wiele piosenek. Oczywiście im będzie uch więcej, tym i możliwości są większe.

Niezwykle ważne jest natomiast to, aby w takim repertuarze znalazły się piosenki nie tylko dla jednej grupy odbiorców. Oczywiste jest bowiem to, że ludzie młodzi, którzy urodzili się w XXI wieku czy też w końcówce ubiegłego stulecia wielbią inną muzykę od tych, którzy mają po lat sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt. Ponadto weźmy tu jeszcze różne gatunki muzyki. Nie łatwo jest więc zadowolić wszystkich, a więc taki repertuar powinien być jak najszerszy i bardzo różnorodny. Wówczas istnieje spora szansa, że śpiewane przez kapelę weselną utwory zadowolą wszystkich lub przynajmniej większość gości. Akurat w Małopolsce takich zespołów nie brakuje. Zarówno zespół na wesele z Brzeska, Krakowa, Bochni, jak i wielu innych miast tego regionu, choć oczywiście nie tylko, jeśli będzie dobrze wyselekcjonowany, na pewno nas nie zawiedzie.

Muzyka i co jeszcze?

Weźmy tu również pod uwagę, że muzyka to nie wszystko. Poza tym musimy spojrzeć też i na inne czynniki. Tak więc dla gości ważna jest również gra świateł czy też inne dodatki. To wszystko wpływa bardzo korzystnie na całą oprawę artystyczną takiej uroczystości.