Jak wybrać zespół na wesele?

Wesele to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Nic w związku z tym dziwnego, że każdy z nas chce, aby w dniu tym wszystko było zapięte na ostatni guzik. Chyba nikt nie wyobraża sobie też dziś swojego wesela również i bez muzyki. Z tą zazwyczaj większego problemu mieć nie można. Pamiętać trzeba bowiem przede wszystkim o tym, że zespołów weselnych jest dziś naprawdę wiele i znajdziemy je w każdym polskim mieście. Jednakże tak szeroki wybór dla wielu jest również sporym problemem. Skoro tak warto przyjrzeć się temu, na co zwrócić uwagę wybierając zespół weselny. Czy jest coś, o czym nie wolno nam zapomnieć?

Doświadczenie

Na pewno bardzo ważne jest tutaj doświadczenie. Przypomnijmy bowiem, że dobry zespół weselny to nie tylko przygrywanie gościom, ale również i całe prowadzenie takiego przyjęcia, co nie musi być wcale takie łatwe, jak się wielu może wydawać. W związku z tym doświadczenie jest tutaj bardzo ważne i trzeba pamiętać o wyborze zespołu, który ma za sobą już wiele takich imprez. Jeśli opinie o nim są pozytywne, możemy mieć dużą nadzieję, że również i na naszym weselu kapela taka sobie poradzi.

Kilka głosów

Najważniejszy jest oczywiście wokal, co nie ulega żadnym wątpliwościom. Pamiętajmy tutaj jednak przede wszystkim o tym, że w zespole powinno być kilka głosów, a przynajmniej dwie osoby śpiewające. Nie jest to dziś jednak normą. Zdarza się bardzo często, że w zespole jest tylko jedna osoba, która odpowiada za śpiew.

Różnorodność

Niezwykle istotna jest również i różnorodność muzyki granej przez takie zespoły. Pamiętajmy bowiem, że na weselu mamy do czynienia z gośćmi młodymi, ale i tymi zdecydowanie starszymi, którzy w przeszłości bawili się przy muzyce lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. Tych gości też trzeba umieć zabawić. Dlatego też granie muzyki tylko i wyłącznie młodzieżowej nie będzie miało większego sensu. Muzyka powinna być jak najbardziej różnorodna. Można powiedzieć, że nawet szyta na miarę. Doskonałym przykładem takiej kapeli jest ten zespół –  zespół weselny Bochnia Verva Band. Na stronie internetowej tego zespołu widzimy wyraźnie, że muzyka grana przez tych mężczyzn na weselu jest bardzo różna.

Oświetlenie i akustyka

Oczywiście nie wszystko zależy tylko i wyłącznie od samego zespołu. Możemy powiedzieć, że jest on najważniejszy, ale jeśli chcemy cieszyć się dobrą, głośną i wyraźną muzyką, uwagę zwrócić musimy również na akustykę. W tym przypadku dobrze przyjrzeć się trzeba sali weselnej. Piękna sala nie oznacza jeszcze, że muzyka będzie rozchodzić się płynnie i równomiernie.

Ponadto zapomnieć nie można też i o oświetleniu. To może oferować sama sala, choć często to zespół ma swoje własne lampy, które sprawdzają się tu znakomicie. Pamiętać trzeba, że goście o wiele bardziej żywiołowo reagują na muzykę, kiedy to do wrażeń słuchowych dochodzą również i te wzrokowe.

Skoro wiecie już, jak wybrać zespół na wesele mamy nadzieję, że wybierzecie go optymalnie. Nie zalecamy tylko sugerowania się ceną. To najważniejszy dzień w Waszym życiu, a więc warto, aby jego oprawa muzyczna była na najwyższym poziomie.