Jak wybrać zespół weselny?

Nie ma chyba na świecie pary młodej, która organizując przyjęcie weselne nie chciałaby, aby jej goście bawili się na nim jak najlepiej. Aby tak się stało para młoda musi spełnić kilka warunków: wynająć wystarczającą obszerną salę, zapewnić smaczne jedzenie oraz wybrać zespół, przy którym wszyscy goście będą się chętnie bawili porywani muzyką. Nie jest łatwą sztuką wybrać zespół weselny, dlatego prezentujemy kilka ważnych punktów, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania kapeli na swoje wesele.

  1. Jakość wykonywanej muzyki – to chyba najważniejszy element podczas wyboru zespołu weselnego. Para młoda musi się przekonać, czy muzycy są ze sobą zgrani, czy opanowali profesjonalnie grę na instrumentach, czy wokalista lub wokalistka ma ładny głos i przede wszystkim czy nie fałszuje. O tym wszystkim można się przekonać udając się na chwilę na wesele prowadzone przez dany zespół, lub co częstsze za pośrednictwem strony internetowej, na której większość zespołów prezentuje swoje aranżacje znanych utworów, takie muzyczne portfolio można znaleźć między innymi w tym linku – zespół weselny okolice Brzeska.

  2. Repertuar – większość zespołów muzycznych również na swoich stronach internetowych prezentuje repertuar np. repertuar Vervaband, często jest to jedynie wybór utworów, a w rzeczywistości repertuar jest o wiele szerszy. Dlatego też kontaktując się z zespołem warto zapytać, czy na stronie www opublikowali cały swój repertuar. Przyjrzenie się liście utworów jakie wykonuje zespół jest bardzo istotne, zwłaszcza dla par, które chciałby na swoim weselu bawić się również do utworów zagranicznych. Jeśli zespół ma na swoje stronie takie utwory to prawie na pewno będzie można poprosić o ich zagranie na weselu.

  3. Animacja i zabawy weselne – jeśli na weselu nie ma wodzireja to zespół weselny musi niejako pełnić tę funkcję, dlatego należy upewnić się, że kapela ma w zanadrzu jakieś gry i zabawy weselne (oczywiście o ile państwo młodzi chcieliby na swoim przyjęciu tego typu atrakcji).

  4. Umowa – jeśli zespół spełnia wszystkie kryteria, to nim podejmiemy ostateczną decyzję należy poprosić o wzór umowy i dobrze się z nim zapoznać. Warto przyjrzeć się warunkom współpracy, temu jak długo zespół będzie grał na weselu i czy możliwe jest przedłużenie jego występu, temu co stanie się jeśli zespół nie dotrze na wesele lub poinformuje o tym w niedługim terminie od wesela, itp. Ponadto jeśli para młoda ma jakieś szczególne zalecenia i prośby wszystkie one powinny znaleźć swoje miejsce w podpisywanej umowie.