Organizacja koncertu

Każdy kto zajmuje się organizacją imprez wie, że jest to zadanie trudne i wymagające mocno rozwiniętych zdolności zarówno w kwestii planowania, jak i kontaktów między ludzkich. Konieczne jest posiadanie dużych zasobów asertywności i cierpliwości. Należy też być zawsze przygotowanym na każdą ewentualność i mieć gotowy plan awaryjny. Dlatego osoby zajmujące się organizacją koncertu czy jakiejkolwiek innej imprezy masowej powinny zawsze brać pod uwagę takie kwestie jak:

 

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu czy imprezy – kwestie te są regulowane prawnie. Ustawodawca jasno określa jakie służby powinny być zaangażowane w organizację imprezy, co zależne jest od jej formy oraz liczby uczestników. Najczęściej konieczna jest obecność ochrony oraz pogotowia ratunkowego, w niektórych przypadkach potrzebna bywa także straż pożarna.
  2. Zapewnienie odpowiedniego nagłośnienia i oświetlenia – trudno oczekiwać, że uczestnicy koncertu czy imprezy będą poruszali się po omacku. Nie wspominając już o dźwięku, który przecież w przypadku koncertu jest sprawą kluczową. Jeśli jest to koncert organizowany w jakimś budynku sprawa jest raczej prosta – podłączenie sprzętu do gniazdka rozwiązuje problemy. Co jednak jeśli zabraknie prądu? Na taką ewentualność dobrze mieć pod ręką agregat prądotwórczy na koncert. W razie przerwy w dostawie energii elektrycznej koncert nadal będzie mógł się odbyć. Jeszcze bardziej kłopotliwe może się okazać zapewnienie dźwięku i oświetlenia podczas imprezy plenerowej, ale także w tym przypadku sprawdzą się agregaty prądotwórcze. Agencje eventowe szczególnie chętnie sięgają po urządzenia marki Lifan Power.
  3. Zapewnienie ochrony przed deszczem – to kolejny punkt, który dotyczy wyłącznie imprez plenerowych – pogoda. Cóż organizację koncertu zaczyna się wiele miesięcy przed jego terminem, trudno wówczas przewidzieć jaka będzie pogoda w dniu koncertu. Aby impreza nie okazała się totalną klapą, a ludzie nie rozeszli do domów, warto zaplanować jakieś działania w razie deszczu. Mogą to być namioty w strefie bufetowej, które ochronią przez zmoknięciem, może to być akcja rozdawania peleryn przeciwdeszczowych uczestnikom lub jakikolwiek inny sposób, który sprawi, że ludzie nie będą chcieli iść do domu pomimo niesprzyjającej aury.

 

Wymienione powyżej kwestie związane z organizacją imprezy plenerowej i masowej to zaledwie czubek góry lodowej, rzeczy o które należy zadbać podejmując się organizacji koncertu czy jakiejkolwiek innej imprezy tego typu.