Pokonaj strach przed zapisaniem się na kurs i dowiedz się jak wyglądają zajęcia w szkole tańca!

Większość z nas chociaż raz w życiu pomyślała, że chciałaby zacząć tańczyć. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie! Warto chwytać każdą taką myśl i wprowadzać ją w życie. Tym bardziej, gdy pomyśli się tylko o tym, jak często marzenia taneczne rozpoczynają i kończą się w naszych głowach. Co może być przyczyną? Oczywiście brak pewności siebie i strach przed nieznanym. Ten pierwszy problem gwarantujemy, że zniknie bezpowrotnie, gdy tylko zapiszecie się na kurs tańca. Po drugim natomiast nie będzie śladu zaraz po przeczytaniu naszego artykułu!

 

Czy powinno bać się szkoły tańca?

Nieuzasadniony lęk wynikający z niewiedzy na dany temat jest znany ludzkości od dawna. Co ciekawe, przekłada się na tak trywialne i z pozoru przyjemne czynności jak nauka tańca. Osoby, którym brak pewności siebie mogą wyobrażać sobie szkołę tańca, jako miejsce, w którym się skompromitują. Często samo słowo ‘’szkoła’’ kojarzy nam się w ten sposób. Wszystko zależy od tego jaką mamy za sobą przeszłość oraz od naszego nastawienia do życia. Strach przed zapisaniem się na kurs tańca często powoduje, że decydujemy się na naukę tańca online. Oczywiście nie ma nic złego w samodzielnej nauce w domu! Jeśli jednak ta decyzja poprzedzona jest strachem przed wkroczeniem przez próg szkoły, to warto zmienić nastawienie. Szczególnie że izolowanie się może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

 

Dlaczego warto się przełamać?

Jeśli boisz się konfrontacji z nowymi osobami oraz tego, że zostaniesz wyśmiany albo że wszystko pójdzie nie po Twojej myśli… to zdecydowanie musisz zapisać się na kurs tańca! Tylko i wyłącznie wyjście spoza swojej własnej strefy komfortu pozwoli Ci na zrobienie postępu, który nie będzie możliwy przy samotnej nauce tańca. Taniec to otwartość na innych. Nawet gdy tańczymy solo, zazwyczaj robimy to po to, aby wyrazić emocje, które skrywamy głęboko w sobie. Nie ma nic piękniejszego niż zarażenie tymi emocjami innych.

 

Osoba, która jest bardzo nieśmiała i chciałaby to zmienić, ale się waha, popełni błąd, jeśli zdecyduje się po raz kolejny na izolację. W szkole tańca bardzo szybko i łatwo jest nauczyć się otwartości na drugiego człowieka. Nabiera się pewności siebie i poprawia się nasze samopoczucie. Pomaga to nie tylko w samym tańcu, ale w wielu życiowych sytuacjach, takich jak relacje z ludźmi z pracy czy ze studiów.

 

Jak zapisać się do szkoły tańca?

Wiele szkół tańca wychodzi naprzeciw problemowi, który blokuje osoby chcące zacząć tańczyć. Na stronach internetowych zachęcających do kursu tańca można dowiedzieć się wszystkiego na temat zajęć. Bardzo często w dobrych szkołach możesz zacząć tańczyć od ręki. Wystarczy przyjść i wejść na zajęcia. To w dużym stopniu upraszcza cały proces rozpoczynania przygody z tańcem. Co ciekawe, często istnieje również możliwość odbycia pierwszych zajęć całkowicie za darmo. Nie ryzykujesz więc niczym, nawet pieniędzmi! Prościej już być nie może.

 

Wiele osób boi się pierwszych zajęć, bo nie mają swojej pary. Nie chcą zapisywać się do szkoły sami, bo nie mają na tyle pewności siebie, aby poprosić kogoś o wspólną naukę. Bez obaw! Na kursie tańca zawsze znajdzie się dla Ciebie para. Koniec z wymówkami.

 

Jak wyglądają zajęcia w szkole tańca?

Na zajęcia taneczne wystarczy po prostu wejść ? A co dalej? Wszystko zależy oczywiście od wybranego przez nas kursu. Zanim się na niego udamy, sprawdźmy na Internecie poziom jego zaawansowania. Oczywiście, jeśli jesteśmy całkiem zieloni, to dla własnego komfortu, zdecydujmy się na najprostsze podstawy. Dodatkowo, jeśli decydujemy się na dobrą szkołę tańca, to każdy kurs będzie szczegółowo opisany. Dowiemy się więc jakie partie ciała będą najbardziej obciążone oraz czy podołamy konkretnemu stylowi tańca.