Wyjście do opery- jaki strój będzie odpowiedni?

opera

Trudno o bardziej eleganckie wyjście niż to, które zakłada, że odwiedzimy operę. Dlatego też wiele osób zastanawia się, jaki tak naprawdę strój będzie do takiego miejsca odpowiedni. Czy musi on być bardzo klasyczny i elegancki, czy też możemy pozwolić sobie na pewne casualowe dodatki?

Elegancko i z klasą

W przypadku mężczyzn, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny garnitur. Garnitury do opery to te jak najbardziej eleganckie, odpowiedni będzie więc zarówno garnitur czarny, niebieski, granatowy, grafitowy jak i szary. Dobrze jest wiedzieć, że w przypadku opery obowiązuje ścisły dress code- oznacza to w praktyce tyle, że trzeba pomyśleć o stroju, który ma charakter wizytowy. Oczywiście, nie mając świadomości tego, jak powinniśmy się ubrać, możemy potem czuć się nieswojo i nie na miejscu, możemy nawet narazić się na nieprzyjemne komentarze ze strony innych uczestników spektakli oraz na nieprzyjemne spojrzenia. Lepiej jest więc odpowiednio przygotować się do takiego wyjścia niż potem czuć się nie na miejscu. Uczestnictwo w takim wydarzeniu jest bowiem obcowaniem z kulturą wysoką, a tę można także zamanifestować swoim odpowiednim, eleganckim sposobem ubrania się na tę właśnie okazję.

Jaki zestaw będzie najbardziej optymalny?

Warto znaleźć pewien złoty środek. Na miejscu będzie oczywiście klasyczny garnitur zestawiony z koszulą w kolorze białym, a także dobranie do tego odpowiedniego krawata czy też muchy oraz skórzanych butów. Pamiętajmy, aby były to buty, które całkiem zakrywają stopy. Koszula może być zapinana na spinki, co podkreśli jej elegancki wygląd. Na pewno jednak nie powinniśmy przesadzać. Nie ma konieczności zakładania kamizelki, na pewno też nie powinniśmy rozważać ubrania smokingu, który jednak jest zbyt oficjalny i elegancki.

Dobieramy odpowiedni garnitur

Oczywiście, najlepiej jest móc wybrać z szafy garnitur, który już mamy i który kupiliśmy albo do pracy albo na jakąś ważną, podniosłą okoliczność. Zawsze przed wyjściem sprawdźmy jednak, czy nadal dobrze on na nas leży- garnitur, który nie był w użytku przez długi czas może już nie być tak dobrze dopasowany do naszej sylwetki, a to jest przecież bardzo ważne. Jeśli natomiast stwierdzimy, że czas na nowy garnitur- możemy odwiedzić Centrum Handlowe Marino. Tutaj od razu będziemy mogli przymierzyć kilka różnych garniturów, aby ocenić, który jest dla nas idealny. Centrum Handlowe Marino da nam możliwość ogromnego wyboru różnych kolorów i fasonów, a więc garniturów na różne okazje- te bardziej podniosłe jak i bardziej casualowe wyjścia.