Zabawy z bańkami mydlanymi, czyli sposób na udany festiwal

Wiosna to najbardziej kapryśna pora roku, darująca nam zarówno sporo słońca, jak i deszczu. Czym zając nasze pociechy, gdy pogoda nie sprzyja zabawom na otwartym powietrzu? W niniejszym artykule znajdziecie krótki przegląd zabaw z bańkami mydlanymi w roli głównej.

 

Dlaczego właśnie bańki mydlane?

 

Bańki są obecne we wspomnieniach z dzieciństwa niemal każdego z nas. Stanowią jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. Ich fenomen leży w prostocie – do doskonałej zabawy wystarczy magiczna mikstura, jaką wytworzymy sami w domu oraz jedno z narzędzi do ich puszczania. Gotowy płyn do baniek możemy obecnie kupić również w sklepie. Przykładem może być tu oferta firmy Tuban, jaką zobaczycie pod poniższym adresem: https://www.tuban.pl. Kupno gotowej substancji pozwoli nam na tworzenie wyjątkowo dużych i wytrzymałych baniek, jakie będą cieszyć oczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. No dobrze, ale co z samymi zabawami? Możliwości dziecięcej zabawy z bańkami mydlanymi są przecież nieograniczone! Poniżej przytaczamy kilka sposobów na to, jak uczynić z mydlanego świata doskonały sposób na nudę.

 

Bańkowe zmagania

 

Świetnym sposobem na zabawę z bańkami jest urządzenie różnego rodzaju konkursów. Dzieciaki mogą rywalizować o to kto wydmucha największą bańkę, albo ich jak największą ilość w jak najkrótszym czasie. W tym pierwszym przypadku nasze pociechy nie tylko doskonale się bawią, ale również uczą się jak głęboko i spokojnie oddychać.

 

Rozładowanie energii

 

Powyższą zabawę można połączyć z rozbijaniem baniek. Kiedy już wytworzymy odpowiednio dużą ławicę baniek, żadnego z dzieci nie trzeba namawiać do jej zniszczenia. Pogoń za bańkami sprawia ogromną radość! To ćwiczenie ma również znaczenie terapeutyczne – pozwala rozładować dzieciakom energię, która niespożytkowana bardzo często przemienia się w agresję.

 

Inną ruchową zabawą jest taniec w towarzystwie baniek mydlanych. Wystarczy, że puścimy do niego odpowiednią piosenkę. Ta zabawa również rozładowuje energię dzieci, a przy tym uwrażliwia je znacząco na muzykę.

 

Ciekawe może być również „zaganianie” baniek. Do tej zabawy potrzebujemy gazety albo kartki papieru. Machając nimi nasze pociechy będą kierowały bańki w pożądane przez siebie miejsce. (Możemy na potrzeby tej zabawy utworzyć specjalną „bramkę” przez którą bańki będą musiały przelecieć). Ćwiczenie to uczy najmłodszych precyzji oraz cierpliwości.

 

Zamykanie w ogromnej bańce mydlanej

 

Wiele radości naszym dzieciom dostarczy zabawa polegająca na stworzeniu ogromnej bańki mydlanej i zamknięciu w niej wielu osób. W tym celu niezbędne będzie nabycie specjalnego sprzętu do zamykania w bańce. To niepowtarzalna okazja, by nasze dzieciaki spojrzały na świat z wnętrza mydlanego świata!

_ _ _

 

Wspomniane zabawy to jedynie drobna część zabawowych możliwości jakie dają bańki mydlane. W gruncie rzeczy przy zabawie nimi jedynym co nas ogranicza jest nasza wyobraźnia oraz ilość płynu!